siječanj  2023

čet, 19. I. 23.
19:30
Pretplata

Bersa na žalu

Goran Filipec, klavir
Nada Bezić, muzikološko predavanje

7,50 €

veljača  2023

čet, 2. II. 23.
19:30
Pretplata

Sudar titana

Matija Meić, bariton
Božo Letunić, klavir

7,50 €
uto, 14. II. 23.
19:30
Klub

Valentinovo Jazz Bar

Millycent (Beč/Austrija)
Mumble Rap + Free Improv + Pop

Jazz Bar
Glazbu biraju Mišel & Andrija (Blues Bar 057)

4,00 €

ožujak  2023

pet, 10. III. 23.
19:30
Pretplata

Od Dore do bluesa

Ida Gamulin, klavir

Program: F. Schubert, F. Chopin, D. Pejačević, B. Papandopulo

7,50 €
ned, 12. III. 23.
19:30
Klub

Mimika Orchestra

Mimika Orchestra
Mak Murtić
, dirigent, skladatelj, aranžer


Jazz Bar
Glazbu biraju Mišel & Andrija (Blues Bar 057)

 

4,00 €
čet, 23. III. 23.
19:00
Zadarski ciklus

Zadnja postaja


Pasionski oratorij
Mješoviti pjevački zbor Condura Croatica
Ivo Nižić
, skladatelj i zborovođa

4,00 €
uto, 28. III. 23.
19:30
Zadarski ciklus

Koncert učenika Elizabet Novak


Kristina Kanjer, Martina Stipčević Petani, Antonija Šoša Ledenko, Jurica Šoša, Mario Šoša, Ivan Štorić - klavir

4,00 €
čet, 30. III. 23.
19:30
Klub

Impro-koncert u čast Steveu Lacyju
 

Andrea Centazzo, bubnjevi
Saša Nestorović, saksofon
Moderator: Davor Hrvoj

Jazz Bar
Glazbu biraju Mišel & Andrija (Blues Bar 057)

Koncert se održava u suradnji s Muzičkim biennalom Zagreb.
 

4,00 €

travanj  2023

pon, 3. IV. 23.
19:30
Zadarski ciklus

Moments Musicaux

 

Gordana Pavić, klavir

Program: W. A. Mozart, S. Rahmanjinov

4,00 €
pet, 28. IV. 23.
20:00
Pretplata

Tamara Obrovac Quartet

Tamara Obrovac, glas, skladbe
Matija Dedić, klavir
Žiga Golob, kontrabas
Krunoslav Levačić, bubnjevi

7,50 €

svibanj  2023

čet, 4. V. 23.
20:00
Zadarski ciklus

Zoranić pjeva zadarsko

 

Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo Zoranić

Tomislav Košta, dirigent
Ivan Štorić, klavirska pratnja

Ulaz slobodan
sri, 10. V. 23.
20:00
Pretplata

Grisha Goryachev, flamenco gitara

Program: Sabicas, Mario Escudero, Manolo Sanlúcar, Paco de Lucía, Vicente Amigo, Rafael Riqueni, Gerardo Nuñez
 

10,00 €
pet, 12. V. 23.
20:00
Zadarski ciklus

Francuska šansona i njen drugačiji svemir


Emil Šprljan, vokal i gitara
Nebojša Lakić, klavijature
Šime Šprljan, udaraljke

4,00 €
čet, 25. V. 23.
20:00
Međunarodno natjecanje pjevačkih zborova

13. Međunarodno natjecanje pjevačkih zborova

Svečano otvaranje

Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo „Zoranić“
Tomislav Košta, dirigent

Vokalni ansambl Brevis (Osijek, Hrvatska)
Antoaneta Radočaj - Jerković, dirigentica
Davor Dedić, klavir

Ulaz slobodan

lipanj  2023

pon, 5. VI. 23.
17:00
Izvan pretplate

Glazba povijesnih hrvatskih zemalja u srednjemu vijeku


Promocija knjige dr. sc. Hane Breko Kustura

moderator: doc. dr. sc Frano Vrančić
sudjeluju: dr. sc. Hana Breko Kustura, doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan i doc. dr. sc. Patrick Levačić
Klapa Lantina iz Glazbene škole Blagoje Bersa

Organizatori: Koncertni ured Zadar, Odjel za francuske i frankonske studije Sveučilišta u Zadru i Odjel za etnologiju i antropologiju Sveučilšta u Zadru

Ulaz slobodan
uto, 6. VI. 23.
20:00
Pretplata

Preobrazba

Renata Pokupić, mezzosopran
Marija Pavlović, klarinet
Julija Gubaidulina, klavir

Program: L. Spohr, D. Pejačević, F. Schubert, R. Schumann, W. A. Mozart

7,50 €
uto, 13. VI. 23.
20:00
Dalmatinski ciklus

Splitski virtuozi

Solistica: Vesna Podrug, klavir
Dirigent: Wladimir Kossjanenko

Program: E. Grieg, B. Papandopulo, B. Britten, I. Tijardović

7,50 €
ned, 18. VI. 23.
19:00
Izvan pretplate

Michele Luppi i Glazbeno-scenski studio Arija

Michele Luppi, vokal, klavijature

Nela Šarić, sopran

polaznici Glazbeno-scenskog studija Arija

4,00 €

srpanj  2023

čet, 6. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Svečano otvorenje: Posvete

Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije
Pavle Zajcev
, dirigent
Marta Hut, sopran
Branimir Pustički, violončelo
Mia Miljković Đuzel, klavir

Program: A. Dolički, A. Dvořák, D. Pejačević, B. Bersa, O. Respighi

Ulaz slobodan
sub, 8. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Glazbeni biseri Serenissime

Ciklus Suvremenost rane glazbe

Concerto Scirocco
Esther Crazzolara, violina
Pietro Modesti, kornet
Susanna Defendi, sackbut
Luca Bandini, violone
Giovanni Bellini, teorba
Michele Vannelli, orgulje
Giulia Genini, umjetničko vodstvo, dulcian i blokflaute

Program: G. Picchi, S. Scheidt, S. Rossi, M. Neri, F. Cavalli, G. G. Kapsberger, G. P. Cima, G. A. Bertoli

15,00 €
ned, 9. VII. 23.
11:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Unesco Musica

Koncert povodom godišnjice upisa zadarskog fortifikacijskog sustava na popis Svjetske kulturne baštine UNESCO-a, u suradnji Grada Zadra i Međunarodnog glazbenog natjecanja Palmanova

Chiara Bleve, klavir

Program: F. Chopin, R. Schumann, E. Granados, M. Ravel, A. Skrjabin, S. Prokofjev

5,00 €
ned, 9. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Rahmanjinov i Bersa 150

Krešimir Stražanac, bas-bariton
Krešimir Starčević, klavir

Program: S. Rahmanjinov, B. Bersa

10,00 €
uto, 11. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Dalmatinsko zrcalo (svjetska premijera)

Ciklus Suvremenost rane glazbe

Companyia Musical
Concerto Scirocco
umjetničko vodstvo: Josep Cabré

Program: F. Sponga Usper, I. Lukačić, T. Cecchini, J. Skjavetić

15,00 €
pet, 14. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Maestru u čast

Koncert u čast maestru Antunu Doličkom (1935. - 2022.)

Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo "Zoranić"
Tomislav Košta
, dirigent
Ivan Štorić, klavir
Sanja Filipi, sopran

Program: I. Kuljerić, T. L. de Victoria, R. di Marino, K. Odak, Š. Dešpalj, B. Bersa, J. Gotovac, A. Dolički

10,00 €
čet, 20. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Braća Buturić

Ante Buturić, klarinet
Mihovil Buturić, orgulje

Program: J. S. Bach, B. Kovács, A. Pärt, J. Prajz (praizvedba), G. Fauré, A. D. Miller, H. Rabaud

Ulaz slobodan
pet, 21. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Iz zadarske glazbene baštine

Zagrebački solisti
Marija Kuhar Šoša, sopran

Program: N. Strmić, W. A. Mozart, P. I. Čajkovski

15,00 €
sub, 22. VII. 23.
20:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Valter Dešpalj: Izložba

Od zadarskih do svjetskih pozornica

Ana Vidić, autorica

Ulaz slobodan
uto, 25. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Nela + Tea

Nela Šarić, sopran
Tea Kulaš, orgulje

Program: A. Vidaković, G. Caccini, J. S. Bach, P. Mascagni, C. Franck, F. von Suppè, K. Odak, M. Reger

10,00 €
sri, 26. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Hommage à Valter Dešpalj

Zadarski komorni orkestar
Ivan Repušić, dirigent
Roman Simović, violina

Program: L. van Beethoven, A. Dvořák

20,00 €
čet, 27. VII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Hommage à Valter Dešpalj (repriza)

Zadarski komorni orkestar
Ivan Repušić, dirigent
Roman Simović, violina

Program: L. van Beethoven, A. Dvořák

20,00 €
pon, 31. VII. 23.
20:30
Glazbene večeri u sv. Donatu

Zadarski umjetnici sviraju Doru

Ivan Štorić, Adrian Valčić, Antonija Šoša Ledenko, klavir
Bernarda Klinar, mezzosopran
Ankica Šoša Graziani, violina
Ana Ivanov, violina
Amalija Kokeza, viola
Paola Genovese, violončelo

Program: D. Pejačević

10,00 €

kolovoz  2023

ned, 6. VIII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Stabat mater

Morana Pleše Petruševski, sopran
Ivanica Vunić, mezzosopran
Petruš Petruševski, kontrabas
Ivana Vrban, klavir

Program: C. Saint-Saëns, A. Vivaldi, I. Muhvić, G. B. Pergolesi, G. Rossini, J. S. Bach, G. Caccini, A. Stradella, W. A. Mozart, G. Bizet

10,00 €
pon, 7. VIII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Café Schubert

Antiphonus, Krešimir Stražanac & Danijel Detoni

Program: F. Schubert
 

15,00 €
uto, 8. VIII. 23.
21:00
Glazbene večeri u sv. Donatu

Rasplesana gitara

Zadarski komorni orkestar
Ivan Hut
, dirigent
Petrit Çeku, gitara

Program: W. A. Mozart, I. Padovec, I. Albéniz, A. Dobronić, B. Bartók

15,00 €

rujan  2023

pet, 22. IX. 23.
20:00
Klub

Borna Šercar's Jazziana Croatica i Ansambl LADO

Vojkan Jocić, saksofon
Elvis Penava, električna gitara
Borna Pehar, električni klavir
Hrvoje Kralj, kontrabas
Borna Šercar, perkusije

Ansambl LADO

10,00 €

listopad  2023

čet, 5. X. 23.
20:00
Izvan pretplate

Improvizacija i meditacija

Strepitz Open Project

Giovanni Floreani, gajde, vokal, elektronika
Cristina Spadotto, gitara
Giulia Grimaz, naracija
Clarissa Durizzotto, saksofon

Ulaz slobodan
pet, 13. X. 23.
20:00
Pretplata

Upis pretplate za Koncertnu sezonu 2023./2024.

ŠTO? Dva pretplatnička paketa vrhunskih koncerata po povoljnijim cijenama. Više detalja o programu u nastavku.

KAD? Od 2. listopada do 16. listopada.

GDJE? Putem interneta na adresi kuzd.mojekarte.hr, te na info-pultu II Palače, Trg Petra Zoranića 1 (karta), radnim danom od 9 do 14 sati. 

.

pon, 16. X. 23.
20:00
Dalmatinski ciklus
Pretplata

In memoriam Valter Dešpalj: Svečano otvorenje sezone i Dalmatinskog ciklusa

Zadarski komorni orkestar

Solistica i umjetnička voditeljica: Monika Leskovar, violončelo
Solist: Branimir Pustički, violončelo

Program: H. Wolf, J. Haydn, A. Vivaldi, G. Sollima, E. Grieg
 

10,00 €
pet, 20. X. 23.
20:00
Klub

The Gentleman

Marko Lucijan Hraščanec, vokal, gitara, saksofon
Ivan Grobenski, bas gitara
Marin Hraščanec, klavir, usna harmonika
Mario Petrinjak, bubnjevi
Romana Pavliša, Helena Hraščanec, prateći vokali

8,00 €

studeni  2023

pet, 3. XI. 23.
20:00
Klub

Tango argentino

Alejandro Szabo, bandoneon
Adrián Placenti, klavir

8,00 €
sub, 4. XI. 23.
20:00
Ciklus Bersa

Koncert studenata proizašlih iz GŠ Blagoje Bersa

 

Mezzosopran: Nikol Buterin
Violina: Tea Anić, Ivana Anastasija Barjašić, Dora Dušević, Nora Fantina, Antonija Tudorović
Viola: Rebecca Vidajić
Violončelo: Viktor Hodak, Karla Jelena Milićević, Lucija Milković
Truba: Donat Martinović
Flauta: Ana Dobrijević
Klarinet: Marta Zrilić
Glasovir: Victoria Alesandra Nikpalj, Adrian Valčić

Glasovirska pratnja: Jurica Šoša, Đurđica Vincetić, Blanka Aždajić, Ivan Štorić 

Program: A. Klobučar, J. Brahms, J. Rodrigo, A. Hačaturjan, D. Popper, F. Chopin, F. Mendelssohn, H. Vieuxtemps, M. Miletić, S. Karg-Elert, A. Grgin, S. Rahmanjinov, B. Kunc, J. Hatze, M. Ravel

Ulaz slobodan
sri, 8. XI. 23.
20:00
Dalmatinski ciklus
Pretplata

Dubrovački simfonijski orkestar

Dirigent: Ivan Hut
Solist: Lovro Merčep, saksofon

Program: Dubravko Detoni, Ivan Končić, Pavle Dešpalj, Boris Papandopulo

10,00 €
pet, 10. XI. 23.
15:00
Djeca i mladi

Ženska šetnja po Zadru

Austrijska knjižnica Dr. Alois Mock i Odjel za germanistiku Sveučilišta u Zadru organiziraju Žensku šetnju po Zadru, koja kreće 10. studenog u 15 sati ispred Sveučilišta u Zadru (Stari kampus - Obala Kralja Petra Krešimira IV. br. 2).

Vodiči: Eveline Thalmann, Luna Kunecki, Laura Garettini, Sofija Nujić

Ulaz slobodan
sub, 11. XI. 23.
11:00
Djeca i mladi

Dora ReMixed

Kreativna radionica DJ mixa
Voditeljica: Nina Maštruko

Prijave: forms.office.com/e/hTgwE3y4Cj

Ulaz slobodan
uto, 14. XI. 23.
19:00
Djeca i mladi

Svečanost predstavljanja murala

Lokacija: Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola Zadar
Sudionici: Alba Miočev, učenici Ekonomsko-birotehničke i trgovačke škole Zadar, učenici Glazbene škole Blagoje Bersa Zadar

Ulaz slobodan
čet, 16. XI. 23.
18:30
Djeca i mladi

Dora Pejačević kao čitateljica: Praksa čitanja kao oblik samoobrazovanja

Predavač: dr. sc. Dinko Župan

Gradska knjižnica Zadar - Ogranak Grad, Providurova palača

Ulaz slobodan
pet, 17. XI. 23.
19:00
Djeca i mladi

Providurova Plug-in: Dora - Završna večer

Program:
otvorenje izložbe Rekonstrukcija scenskog kostima prema fotografiji Dore Pejačević vezane uz temu odijevanja i mode u doba Dore Pejačević
mentorice dr. art. Marije Šarić-Ban (Narodni muzej Zadar, Etnološki odjel), Sandra Bačić (Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Zadar); učenice Škole primijenjene umjetnosti i dizajna, Zadar; koreografija Noemi Pinto

glazbeni program
polaznici Glazbene radionice grafičke partiture, mentor: Zoran Šćekić; Bruna Matić, bubnjevi; Nika Radetić (Drama plus)

projekcija dokumentarnog fima DORA - Bijeg u glazbu (Centar nezavisne kulture / Kino zona)

Ulaz slobodan
pon, 20. XI. 23.
20:00
Ciklus Zadarski komorni orkestar

Bersa, Debussy, Končić, Strauss

 

Zadarski komorni orkestar
Dirigent
: Pavle Zajcev
Solisti: Marija Pavlović, klarinet
Pieter Nuytten, fagot
Veronika Ćiković, harfa


Program: Blagoje Bersa, Claude Debussy, Ivan Končić, Richard Strauss

10,00 €
pet, 24. XI. 23.
19:30
Zadarski ciklus

115 godina "Zoranića"

Svečani koncert povodom 115. obljetnice djelovanja

Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo Zoranić
Branka Višić Karavida, dirigentica
Ivan Štorić, klavirska pratnja

Gosti:
Mješoviti zbor Glazbene škole Blagoja Berse
Nada Smoljan
, dirigentica

Program: Jakov Gotovac, Tomas Luis da Victoria, Roberto di Marino, Krsto Odak, Blagoje Bersa, Šime Dešpalj, Nikola Jerolimov, Antun Dolički, Wolfgang Amadeus Mozart

Ulaz slobodan
uto, 28. XI. 23.
20:00
Ciklus Bersa

Koncert profesora Glazbene škole Blagoje Bersa

Glasovir: Blanka Aždajić, Martina Lazar, Tomislava Stella, Ivan Štorić, Zrinka Tomašić, Đurđica Vincetić
Truba: Dražen Habuš
Klarinet: Željko Andrić
Kontrabas: Josip Marcelić
Gitara: Hrvoje Šteko, Ivan Vihar
Violončelo: Lidija Ledinić
Vokalni ansambl BB: Božena Lukin, Nada Smoljan, Marjana Dušević, Blanka Aždajić, Martina Lazar, Dijana Penezić, Ivan Štorić, Mihovil Buturić, Jurica Šoša, Dražen Habuš  

Ulaz slobodan

prosinac  2023

pet, 1. XII. 23.
20:00
Klub

Digital Twin - Elektronička glazba za vibrafon i bubnjeve

Filip Merčep, vibrafon
Boy van Ooijen, bubnjevi

Ulaz slobodan
uto, 5. XII. 23.
20:00
Klub

Goran Cetinić-Koća | Piero Malkoč

Jazz i klasična gitara, kontrabas, Moog sintisajzer

Program: P. Simon, M. Petrucciani, M. Davis, G. Harrison, J. Lennon - P. McCartney, G. Cetinić-Koća, P. Malkoč

8,00 €
pet, 8. XII. 23.
20:00
Ciklus Bersa

Ansambli Glazbene škole Blagoje Bersa

Zbor Bersići, voditeljica: Marjana Dušević
Mješoviti zbor, voditeljica: Nada Smoljan
Gitaristički orkestar, voditelj: Josip Marcelić
Puhački orkestar, voditelj: Dražen Habuš
Mali violinisti, voditeljica: Katarina Novak

 

Ulaz slobodan
sri, 13. XII. 23.
20:00
Pretplata

Dora 100: Kajana Pačko i glazbenici Gewandhaus orkestra

Tristan Thery, violina
Kivanç Tire, violina
Anton Jivaev, viola
Kajana Pačko, violončelo

Program: Dora Pejačević, Petar Iljič Čajkovski

10,00 €
pet, 15. XII. 23.
19:00
Ciklus Bersa

Orašar

Plesni odjel Glazbene škole Blagoje Bersa

Režija: Jasna Frankić Brkljačić
Koreograf: Darko Brkljačić

Program: P. I. Čajkovski: Orašar

Ulaz slobodan
pon, 18. XII. 23.
20:00
Ciklus Zadarski komorni orkestar

Zadarski komorni orkestar i učenici GŠ Blagoje Bersa

Zadarski komorni orkestar
Dirigenti: Branka Višić KaravidaIvan Repušić
Zbor Glazbene škole Blagoje Bersa
Solisti:
violine: Barbara Šimunić, Luka Čačić
violončelo: Nika Sutlović
čembalo: Veronika Višnjić
orgulje: Roko Žmikić

Program: Antonio Vivaldi, Wolfgang Amadeus Mozart, Tomaso Albinoni, Johann Sebastian Bach, Franz Xaver Gruber, Hrvatske božićne popijevke

10,00 €
sri, 20. XII. 23.
20:00
Zadarski ciklus

Božić uz Zoranić

Hrvatsko pjevačko glazbeno društvo "Zoranić"

Dirigentica: Branka Višić Karavida
Klavirska pratnja: Ivan Štorić

Gosti: Ars Cantabile

Ulaz slobodan
Koncertni ured Zadar zadržava pravo izmjene programa